Czy warto zakupić szklany stolik?

Szkło to materiał często wykorzystywany w nowoczesnych pomieszczeniach, które są teraz bardzo modne pośród osób urządzających swoje mieszkania i domy. Jednym z pomysłów na wykorzystanie szkła jest umieszczanie go jako element stołów. Czy warto się na szklany stół zdecydować? Co będzie lepsze: duży stół ze szkła do jadalni, czy raczej mały stolik do kawy? Kiedy warto ze szkła całkowicie zrezygnować?

Szklany blat

Decydując się na stoły ze szklaną powierzchnią, na pewno zyskujemy bardzo ciekawy efekt i piękny wygląd, jednak możemy uskarżać się na problemy z utrzymaniem ich w czystości. Na szkle bardzo widoczne są odciski rąk, dlatego nie można ich raczej polecić rodzicom z małymi pociechami. Ze względu na funkcjonalność, duże stoły szklane do jadani zdecydowanie przegrywają z małymi stolikami do kawy. Te drugie są dużo rzadziej używane, więc też nie brudzą się aż tak bardzo.

Czy szklany stolik pasuje do każdego wnętrza?

Stoły szklane świetnie sprawdzą się w przestrzeniach modernistycznych. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby pokój wydał się ciepłym miejscem, zdecydowanie powinniśmy wziąć pod uwagę zakup stolików drewnianych. Dużo lepiej pasują one do pokojów utrzymanych w cieplejszych barwach.

Comments are closed.