Deska do krojenia jako unikalny prezent dla każdej gospodyni

Poszukując pomysłu na idealny prezent, warto zainteresować się mnogością różnego rodzaju desek do krojenia. Być może wiele osób nigdy nie pomyślałoby o tych produktach w kategorii prezentu. Deski do krojenia z drewna mogą być jednak ciekawą alternatywą nie tylko dla, wprawionych w kuchennym boju, gospodyń domowych, ale wszystkich, których inspiruje na przykład zdobnictwo czy etniczny styl.

Deski bambusowe

Dużą popularnością cieszą się deski, wykonane z domieszką specjalnie sprasowanej trawy bambusowej. Spośród innych desek wyróżnia je bowiem trwałość i wysoka odporność na wilgoć oraz odkształcenia. Deski do krojenia drewniane bambusowe dodatkowo bardzo szybko schną. Są naturalne i w pełni ekologiczne. W sprzedaży nierzadko znaleźć można również produkty z nadrukami wykonanymi przy użyciu ekologicznych tuszy, utwardzonych światłem UV, co nie przeszkadza w wykorzystaniu ich w pracach kuchennych. Warto pamiętać, że desek z domieszką bambusa nie zaleca się myć w zmywarce.

Deski z polskiego drewna

Preferując jednak polskie surowce i szukając odpowiedniego narzędzia do krojenia deski drewniane, dostępne na rynku, wykonane są również z: drewna bukowego, dębowego oraz czereśni. Taka deska z pewnością znajdzie zastosowanie w każdej kuchni.

Comments are closed.