Dobra pojemność to podstawa

Kubek termiczny zwykle produkowany jest ze stali nierdzewnej, ponieważ to ona zawdzięcza im swoje właściwości termoizolacyjne, a także dużą wytrzymałość. Tak więc zdecydowanie większy wybór mamy w przypadku doboru odpowiedniej pojemności, kształtu czy koloru danego kubka.

Dobra pojemność to podstawa

Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie kilku kubków termicznych o różnych pojemnościach. Takie podejście daje nam możliwość zabierania kubków o różnej pojemności w zależności od zapotrzebowania na ciepły lub zimny napój. Jeżeli wyruszamy w daleką trasę, na pewno dobrym rozwiązaniem będzie zabranie kubka o większej pojemności, kiedy zaś chcemy napić się porannej kawy w drodze do pracy, wówczas wystarczy ten mniejszy, który z łatwością zmieścimy w torebce.

Pojemność czy waga?

Kiedy poszukujemy większych kubków termicznych, niestety musimy liczyć się też z tym, że większy litraż to także większy rozmiar i wyższa waga akcesorium. Podczas zakupów tego gadżetu, warto pamiętać o bardzo popularnej o zasadzie, która świetnie sprawdza się w przypadku termosów. Mówi ona o tym, że im mniejszy termon, tym krócej trzyma on pożądaną temperaturę. Zasada ta sprawdza się również w przypadku kubków termicznych, które są swego rodzaju mniejszą wersją termosów. W sklepach dostaniemy kubki o pojemnościach np. 300 i 400 mililitrów. To takie standardowe wielkości, choć znajdziemy i takie, gdzie producent oferuje nam modele zapewniające użytkownikowi niecałe 0,5 litra płynów. Podczas zakupu konkretnej pojemności kubka, warto jest wziąć pod uwagę to, gdzie będziemy używać kubka.