Herbata pu-erh kontra herbata zielona – która z nich naprawdę odchudza

herbata2Czerwona herbata pu-erh kojarzy się większości z odchudzaniem. Równie często podczas odchudzania sięgamy po herbatę zieloną. Pojawia się zatem pytanie, która z nich lepiej wspomaga odchudzanie i którą warto z tego powodu pić.

Herbata zielona pita regularnie może zapobiegać zachorowaniom na nowotwory oraz choroby układu krążenia. Picie zielonej herbaty zapobiega odkładaniu tłuszczu w organizmie, wspiera również organizm w jego naturalnym oczyszczaniu, zapobiega także odkładaniu cholesterolu, przez co zabiega zachorowaniom na miażdżycę.

Z kolei herbata pu-erh ułatwia trawienie oraz wspomaga metabolizm. Warto ją pić regularnie, bowiem zapobiega efektowi jo-jo. Do jej korzystnych przy odchudzaniu działań warto również dodać fakt, że wspiera wątrobę poprzez zwiększenie wydzielania przez nią żółci oraz ogranicza możliwość odkładania tłuszczu. Podobnie jak zielona herbata, także czerwona herbata zapobiega zachorowaniom na nowotwory, a dzięki działaniu moczopędnemu zapobiega powstawaniu obrzęków oraz w sposób naturalny obniża ciśnienie.