Jak dopasować uchwyty kuchenne do aranżacji?

uchwyty kuchenne

Urządzając modne wnętrza kuchenne zwykle przykłada się wagę do wybieranych mebli i kolorystyki. Warto pamiętać, że do istotnych elementów zaliczane są też poszczególne dodatki. Należą do nich m.in. uchwyty do mebli. Jak wybrać rączki do szafek, które podkreślą charakter wystroju?

Wystrój zgodny z aktualnymi trendami

Wśród najbardziej cenionych obecnie stylów wnętrzarskich pojawia się retro minimalizm oraz konwencja rustykalna. W kuchniach często stawia się też na aranżacje prowansalskie i angielskie. Niezależnie od wielkości pomieszczenia, każdy uchwyt do mebli ma wpływ na jego charakter. W minimalistycznej wersji stylu retro doskonale sprawdzą się uchwyty kuchenne relingowe, które uniwersalnie dopasowują się do zapotrzebowania wszystkich domowników. W tej kategorii można odnaleźć też uchwyty do szaf i szuflad z powłokami nadającymi im złoty poblask lub matowy efekt. Jak sprawić, aby akcesoria były modne i funkcjonalne?

Modne i praktyczne wnętrze

Planując dobór właściwych uchwytów kuchennych warto zastanowić się nad tym, jak często używane są poszczególne meble. W otwieranych wiele razy dziennie szafkach warto zamontować wytrzymałe modele ze stopu cynku i aluminium. Chcąc dobrać uchwyty do szafy w stylu vintage, w której przechowuje się rzadziej wyjmowane przetwory można postawić na zdobione porcelanowe egzemplarze. Przemyślany dobór dodatków umożliwi stworzenie modnej i funkcjonalnej przestrzeni.

Comments are closed.