Jak wybrać stylowe meble skandynawskie do kuchni?

Styl skandynawski jest obecnie jednym z najpopularniejszych trendów w dziedzinie urządzania wnętrz. Cechuje się on bardzo dużą powściągliwością oraz skromnością. Skandynawski minimalizm jest również bardzo praktyczny, dlatego warto urządzić w nim zwłaszcza pomieszczenia ściśle użytkowe, takie jak np. kuchnia.

Styl skandynawski w kuchni

Pierwszym krokiem aranżacyjnym w kreowaniu wystroju kuchni jest dobór wyposażenia meblowego. Skandynawskie meble najlepiej prezentują się w jasnych i rozświetlonych pomieszczeniach, urządzonych w bardzo prosty sposób. Kuchenne meble skandynawskie rzadko posiadają skomplikowane formy, kształty czy dodatki, ponieważ mają przede wszystkim zapewnić funkcjonalność pomieszczeniu kuchennemu.

Meble kuchenne skandynawskie

Z tego względu wnętrza pozostają zwykle rozświetlone światłem naturalnym oraz charakteryzują się bardzo harmonijnym zagospodarowaniem przestrzeni. Stylowe meble skandynawskie opierają się na połączeniu elementów dekoracyjnych z wygodą i funkcjonalnością, dzięki czemu są one wyjątkowo ergonomiczne. Umeblowanie w tym stylu posiada wykorzystuje zazwyczaj proste i naturalne materiały, takie jak np. drewno czy kamień. Cechą charakterystyczną są również gładkie fronty oraz przeważnie białe blaty.

Comments are closed.