Jaka powinna być idealna wyciskarka do soków?

Wyciskarka do soków to urządzenie, które powinno być obowiązkowym wyposażeniem kuchni u osób, które marzą o zdrowej, czystej żywności. Jaka powinna być idealna wyciskarka do soków?

Niewielka moc

Dobre wyciskarki do soków powinny charakteryzować się niewielką mocą znamionową. Dlaczego jest to aż tak ważne? Ponieważ niewielka moc sprawia, że sok po pierwsze nie podgrzewa się a po drugie – pozostają w nim drobiny wcześniej wyciśniętych owoców. Posiadacz takiej wyciskarki może więc nie tylko spożywać dobry sok, ale też owoce, z których został on wyciśnięty.

Dwa ślimaki

Dobre wyciskarki do soków powinna posiadać dwa ślimaki w układzie nachodzącym na siebie. Dlaczego tak powinno być? Odpowiedź jest prosta – jeden ślimak nie jest w stanie efektywnie wycisnąć całego owocu. Dopiero dzięki dwóm ślimakom siła nacisku i powierzchnia styczna są optymalne. W efekcie uzyskuje się maksimum soku, jaki można z jednego danego owocu otrzymać.

Prosta obsługa

Choć w większości wyciskarek do owoców, jest to standard, to jednak warto pamiętać o wyborze produktu prostego w obsłudze. Zbyt duża ilość funkcji, programów i szybkości pracy sprawi, że nie wyciskarka stanie się profesjonalną sokowirówką. A przecież nie o to chodzi.