Jakie akcesoria cukiernicze wybrać?

akcesoria cukiernicze

Czasami do stworzenia niepowtarzalnego wypieku niezbędne są nie tylko specjalne umiejętności, ale także profesjonalny sprzęt i produkty. Właściwe akcesoria cukiernicze umożliwiają szybkie i efektowne upieczenie ciasta, tortu oraz pozostałych słodkości. W jakie akcesoria cukiernicze warto zatem zainwestować?

Barwniki cukiernicze

Wśród podstawowych akcesoriów cukierniczych można wymienić między innymi barwniki spożywcze, które znajdują zastosowanie do wypieku ciast, przygotowywania polew, lukrów i pozostałych wyrobów cukierniczych. Produkty występują w formie proszku lub żelu. Barwniki spożywcze nie mają aromatu ani smaku, dzięki czemu nie wpływają na wypiek poza zmianą jego koloru. Aby skutecznie rozprowadzić kolor w cieście, należy rozpuścić odpowiednią dawkę sproszkowanego produktu we wskazanej przez producenta ilości wody. Dostępne są także praktyczne w zastosowaniu pisaki, z których można wykonać dowolny napis.

Dekoracyjne wariacje

Barwniki spożywcze to nie wszystko. Akcesoria cukiernicze to również produkty takie jak:

  • końcówki przeznaczone do dekorowania wypieków (tzw. tylki cukiernicze). Wybierając tego rodzaju sprzęt, należy zwrócić uwagę czy końcówka ma odpowiedni atest do kontaktu z żywnością,
  • formy silikonowe w wielu kształtach,
  • worki cukiernicze,
  • maty silikonowe przeznaczone do pieczenia.
akcesoria cukiernicze

Poza tym pomocne mogą okazać się również drobne narzędzia cukiernicze np. te ze sklepu sklep.technica.pl, które sprawdzają się do dekoracji i nadawania pożądanego wyglądu ciastom oraz tortom. Prezencję wypieków poprawią też specjalne stojaki do tortów albo standardowe tacki do deserów, które pozwalają na estetyczne prezentowanie wypieków. Warto podkreślić, że wszystkie wymienione akcesoria cukiernicze muszą bezwzględnie posiadać atest do kontaktu z żywnością, który zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Comments are closed.