Kątownik w różnych miejscach

Łączniki ciesielskie wykonane grubej, ocynkowanej blachy stalowe to produkty, które można zakupić w każdym sklepie budowlanym. Ich przeznaczenie jest bardzo szerokie, sprawiając, że mogą się przydać w każdym domu. Ba – mało kto wie, że tego typu elementy znajdują się w miejscach, w których nikt nawet by tego nie podejrzewał.

Budowa tego typu wyrobów metalowych jest niezwykle prosta. W fabryce z arkuszy blachy wycina się płaskie kawałki, które następnie – w zależności od tego jaki rodzaj łącznika jest wykonywany – zagina się lub wierci otwory, tworząc w ten sposób tzw. perforację. Dzięki takim działaniom łącznik otrzymuje ostateczny kształt, w dużej mierze decydujący o jego dalszym przeznaczeniu.

Każdy dom zbudowany metodą kanadyjską jest wręcz naszpikowany łącznikami ciesielskimi. Kątownik stalowy jest nieodłącznym elementem konstrukcji ścian w tego typu budynkach. Można wręcz powiedzieć, że bez nich budowa „kanadyjki” nie byłaby możliwa.

Ale kątowniki stalowe znajdują się także w innych miejscach w domu. Chociażby w meblach. Stolarze wykonujący zabudowy kuchenne często wykorzystują stalowe kątowniki do wzmocnienia konstrukcji szafek, które będą narażone na szczególnie duże obciążenia. Również konstrukcje sof i kanapy, narażonych stale są na duże naprężenia, w wielu miejscach są wzmacnianie przy użyciu kątowników, zapewniających trwałość połączenia i utrzymywanie stabilności mebli.

Specjalne rodzaje długich kątowników stalowych w mogą także posłużyć do zawieszenia półek w garażu lub spiżarni. Zastosowanie łączników ciesielskich jest więc bardzo szerokie, na co wpływ ma zapewne także ich relatywnie niska cena i wygoda użycia.