Kieliszki do whisky

Whisky to trunek powstający w procesie podwójnej destylacji zacieru ze słodu jęczmiennego, którego minimalny okres dojrzewania w drewnianych beczkach wynosi 3 lata. Powszechnie uważa się, że ojczyzną whisky jest Irlandia i to właśnie stąd pochodzą pierwsze doniesienia na temat tego trunku, zwanego niegdyś wodą życia. Ponieważ whisky uznawana jest za produkt luksusowy, należy ją również odpowiednio spożywać. Aby cieszyć się jej smakiem, warto zaopatrzyć się w specjalne kieliszki do whisky.

Luksus w kieliszku

Wygodny kształt i estetyczny wygląd kieliszków do whisky sprawi, że delektowanie się alkoholem będzie jeszcze przyjemniejsze. Pękata czasza zwężana ku górze kumuluje aromat, a przezroczyste szkło pozwala podziwiać barwę  trunku. Specjalnie wyselekcjonowane do whisky kieliszki sprawiają, że efekt smakowy trunku staje się bliski ideałowi.

Wybór produktów dla każdego miłośnika alkoholu

Odpowiednie podanie alkoholu sprzyja bowiem eleganckiej degustacji. Oryginalne szklanki do whisky sprawdzą się również jako naczynia do różnych napojów, takich jak na przykład kolorowe drinki. Zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, znaleźć można mnóstwo modeli, które wyjdą naprzeciw rozmaitym oczekiwaniom.