Kolorowe wyposażenie kuchni

garnek emaliowany

Jednymi z podstawowych elementów wyposażenia kuchni są różnego rodzaju garnki. Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek pracę bez nich, dlatego też zestaw garnków kupuje się bardzo wcześnie – niekiedy tuż po wstawieniu do pomieszczenia pierwszych mebli.

Różne kolory garnków

Oczywiście najważniejszym „parametrem” garnków są wymiary, a nie kolory, dzięki doborowi barw można pozytywnie wpłynąć na wygląd całej kuchni. Pomieszczenia tego typu malowane są najczęściej na biało lub też biel jest dominującym kolorem wśród wyposażenia – kuchenki, lodówki czy pozostałe sprzęty AGD są prawie zawsze białe. Korzystanie z kolorowych naczyń czy właśnie garnków pozwala stworzyć tu i ówdzie barwny akcent i zniwelować „szpitalne” skojarzenia. Garnki emaliowane w jednej wybranej barwie lub zestawach kolorystycznych będą ładnie wyglądały i jednocześnie okażą się bardzo przydatne.

Trwałe barwy

Emaliowane garnki bywają jednokolorowe lub pokryte są deseniem. Jeśli jest to zestaw, na wszystkich elementach należących do zestawu powtarza się ten sam motyw. Wyjątkowo dekoracyjne garnki nie muszą być chowane do szafek – będą stanowić użyteczną ozdobę. Najlepszym możliwym rozwiązaniem w przypadku braku miejsca są przeszklone szafki lub kredensy w tradycyjnym stylu. Dzięki temu środek pomieszczenia jest uporządkowany, ale w dalszym ciągu łatwo jest sięgnąć po dowolny garnek. Do szafki należy wstawiać je kompletnie osuszone, nawet jeśli nie mogą zardzewieć.

Comments are closed.