Mała kuchnia – jak ją urządzić?

Kuchnia musi być funkcjonalna oraz łatwa w użytkowaniu, ważną kwestią jest również jej styl, jej aranżacja powinna pasować do innych pomieszczeń w domu. Od czego zacząć?

duża suszarka na naczynia do kuchni

Przed wyborem wyposażenia do kuchni, warto zastanowić się nad jej stylem. Czy ma być to pomieszczenie nowoczesne, czy wolimy bardziej tradycyjne rozwiązania? Druga rzecz to nasze potrzeby. Inaczej powinna wyglądać kuchnia osoby, która nie przepada za gotowaniem lub nie ma na to czasu, a inaczej pasjonata kucharzenia. Bardzo ważną kwestią jest kuchenka, zlewozmywak, bateria kuchenna i suszarka do naczyń. Jeżeli chodzi o suszarki, to obecnie można ukryć je w szafkach kuchennych, wybór jest duży, wcale nie trzeba ograniczać się do plastikowej suszarki postawionej na zlewie.

Na zdjęciu powyżej – kuchenna suszarka – jeden z modeli ostry-sklep.pl

Jeżeli spędzamy w kuchni dużo czasu, to warto stawiać na lepsze wyposażenia. Gdy przeważnie jemy poza domem, to nie ma sensu kupować drogiej kuchenki czy piekarnika, wystarczy standardowe wyposażenie.

Aby optycznie powiększyć małą kuchnię, warto stawiać na jasne, stonowane kolory. Co więcej, w tym wypadku duże znaczenie odgrywają meble, powinny być na tyle pojemne, aby pomieściły wszystkie potrzebne rzeczy – im większy porządek, tym lepszy efekt wizualny.