Oryginalny prezent do kuchni

Wybór odpowiedniego prezentu stanowi często nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, jeśli chcemy podarować coś, co ucieszy, będzie praktyczne a jednocześnie oryginalne. Ciekawym podarunkiem może być samodzielnie ozdobiony przyprawnik, który z pewnością przyda się w niejednej kuchni.

Zwyczajna rzecz w oryginalnym wydaniu

Przyprawniki są bardzo przydatnymi gadżetami w kuchni. Pozwalają uporządkować przyprawy i mieć je zawsze pod ręką. Przydatne udogodnienie podczas gotowania, zwłaszcza jeśli sprawia nam przyjemność i często to robimy. Warto więc mieć na wyposażeniu mniejszy lub większy przyprawnik z ulubionymi przyprawami. Oczywiście można kupić gotowe przyprawniki – jest ich spory wybór w rożnych cenach. Ale zamiast tego można kupić w sklepie zestaw pojemników na przyprawy i samodzielnie go ozdobić.

zestaw do przypraw

Sposoby na zdobienia – spore pole do popisu

Zwykłe słoiczki mogą stać się wyjątkowe w bardzo prosty sposób i stać się wyjątkowym przyprawnikiem. Możliwości jest sporo – trzeba jedynie pozwolić sobie na odrobinę kreatywności.

Jednym z pomysłów może być pomalowanie słoiczków na przyprawy farbami do szkła. Nie potrzeba do tego jakiś szczególnych umiejętności i akcesoriów. Wystarczy zakup kilku farb i pędzelka by na przykład podpisać słoiczki. Mając nieco talentu plastycznego można je dodatkowo pomalować w jakieś wzory.

Jeśli malowanie ręczne nie jest naszą mocna stroną, może stworzenie prostej grafiki na komputerze będzie lepszym rozwiązaniem. Można wówczas zamówić naklejki na słoiczki własnego projektu.

Comments are closed.