Oszczędne chłodzenie w sklepie

Wyposażenie sklepu spożywczego wbrew pozorom nie jest łatwą kwestią. Sklepowe meble nie ograniczają się bowiem wyłącznie do regałów z półkami i lady, na której sprzedawczyni dokonuje podliczania zakupów i przyjmowania zapłaty.

Niezbędne elementy urządzenia tego typu placówki obejmują także urządzenia chłodnicze, zapewniające odpowiednie warunku przechowywania produktów narażonych na zepsucie w temperaturze pokojowej.

Im większy sklep tym więcej wyposażenia – to dość proste stwierdzenie ma istotne przełożenie na późniejsze koszty utrzymania placówki. W dużym lokalu bowiem powinien znaleźć się szerszy asortyment produktów niż w niewielkim sklepiku. Prawidłowość ta obejmuje także produkty mleczne i inne, wymagające niższych temperatur. Wtedy nie wystarczy już pojedyncza witryna chłodnicza, tylko cały szereg tego typu lodówek. A to z kolei przekłada się na koszty związane z energią elektryczną.

Wybierając witrynę chłodniczą do sklepu nie warto więc sugerować się wyłącznie ceną. Większe znaczenie będzie miała klasa energetyczna, świadcząca o jego zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Zazwyczaj się okazuje, że urządzenie nieco droższe w dłuższej perspektywie przyniesie oszczędności, które zniwelują wyższe koszty związane z jego zakupem.