Perełkowiec japoński – zioła

Choć w Polsce można je spotkać jedynie w niektórych ogrodach botanicznych, jego owoce używane bywają w skali przemysłowej. Perełkowiec japoński to bowiem drzewo, które do Europy przewędrowało w XVIII w. z Japonii, ale w Polsce nie przyjęło się ze względu na niską tolerancję na mróz. Jego owoce obecne są jednak w licznych preparatach zdrowotnych lub można je kupić w postaci suszonych ziół. Jakie właściwości zdrowotne wykazuje perełkowiec japoński?

Substancja aktywna – układ krwionośny

Perełkowiec japoński posiada w swoim składzie substancję aktywną, która cenna jest z punktu widzenia funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jest nią rutyna. Jej głównym zadaniem jest uszczelnianie struktury naczyń krwionośnych. Dzięki temu, układ obiegu krwi zostaje wzmocniony, a jej przepływ ma prawidłowy charakter. Stosowanie rutyny przeciwdziała także powstawaniu żylaków i pielęgnuje cerę, której charakter jest wyraźnie naczynkowy. Preparaty z perełkowca japońskiego szczególnie owocne okażą się w przypadku osób z chorobami serca.

Na przeziębienie i oczyszczenie organizmu

Zioła i inne preparaty zawierające wyciągi z perełkowca japońskiego stosowane są także przy przeziębieniach i grypie. Rutyna, szczególnie w połączeniu z działaniem witaminy C, przyczynia się do zwiększenia aktywności układu odpornościowego, likwiduje katar i inne objawy choroby. Perełkowiec japoński znany jest również z właściwości o charakterze antyoksydacyjnym. Jego stosowanie przyczyni się do znacznego oczyszczenia organizmu z toksyn.

Comments are closed.