Pomysły na niecodzienne kotlety mielone

Choć mielone najczęściej przywodzą na myśl przepis na kotlety mielone z mięsa wieprzowego i wołowego, to tak naprawdę są doskonałym tematem do kulinarnych wariacji. Poniżej kilka ciekawych pomysłów na domowe kotlety mielone w innej odsłonie.

Kotlety rybne

Warto, aby ryby co jakiś czas gościły na naszych stołach. Nie musi się to jednak wiązać z oklepanym smażonym filetem. Przyrządzenie rybnych kotletów mielonych jest prawie identyczne jak w przypadku kotletów z mięsa. Świetnie sprawdzają się w połączeniu z frytkami i surówkami, a dzięki braku uprzykrzających jedzenie ości, są znakomitą propozycją dla dzieci.

Kotlety z serem

Według zasady starej jak ser, sera nigdy za wiele w potrawie. Mielone nadziewane ciągnącym się serem to rozkosz dla podniebienia. Co prawda nie jest to propozycja fit, ale rozpływający się środek nadrabia wszystkie niedoskonałości.

Kotlety wege

Coraz bardziej popularne są kotleciki składające się głównie z warzyw, co jest zdrowszą alternatywą dla przepysznych, ale jednak ciężkostrawnych kotletów z mięsa. Oczywiście nie trzeba od razu z niego rezygnować, ale wzbogacenie masy zawartością warzyw może przynieść smakowite efekty. W połączeniu z warzywami świetnie sprawdzi się np. kasza jaglana lub płatki owsiane, których możemy użyć zamiast tradycyjnej bułki tartej. Do przyrządzenia tego rodzaju kotletów mielonych nada się wiele rodzajów warzyw, np. brokuły, kalafior czy marchewka. Jest to także idealny, proekologiczny sposób na wykorzystanie resztek z niedzielnego rosołu, które niepotrzebnie wylądowałyby w koszu.

Comments are closed.