Prosty sposób na niejadka za pomocą foremek silikonowych

Niejedna mama ma problem z niejadkiem. Wówczas ma nie łatwe zadanie aby dziecko namówić do jedzenia, a przecież aby prawidłowo się rozwijało i rosło potrzebuje zdrowo się odżywiać. Tymczasem niejadek odmawia jakiejkolwiek współpracy pomimo wielu starań jego rodziców. Aby zachęcić dziecko do jedzenia warto zadać o to, by podawane potrawy nie tylko były smaczne, ale i ładnie wyglądały.

Prosty sposób na dania i desery kuszące wyglądem

 

Najlepiej, aby niezależnie od tego, czy serwujemy dziecku śniadania, obiad czy kolację, były one kolorowe i świeże, przygotowywane z produktów sezonowych. Poza tym warto zbadać o rożne kształty podawanych dań. Do tego celu z pomocą przyjdą różnego rodzaju oraz kształtu foremki silikonowe, które można kupić na AleDobre. Z pewnością dobierzemy takie, które nasze dziecko zainteresują. Nie stanowią również bardzo dużego wydatku, więc można pozwolić sobie na zakup kilku różnych.

 

Większość dzieci lubi zwierzęta, więc warto mieć kilka foremek w ich kształcie Przydadzą się do przygotowania na przykład naleśników, omletu czy jajka sadzonego. Można je wykorzystać też do nakładania puree ziemniaczanego.

 

Silikonowe foremki znajdą także zastosowanie do robienia deserów. Z powodzeniem sprawdzą się podczas robienia owocowych galaretek czy domowych lodów. Tak na prawdę możliwości jest bardzo wiele. Warto spróbować, bo może się okazać, że skutecznie zachęcimy dziecko do jedzenia i próbowania nowych potraw.

 

Comments are closed.