Różnorodność kieliszków do wódki

kieliszki do wódki bokono

Obecnie, nie sposób policzyć wszystkich typów kieliszków do wódki. Różnią się one kolorami, wzorami, pojemnością, czy też kształtem. Które z nich są jednak najpopularniejsze? Jakie kieliszki do wódki są najlepsze na poszczególne okazje?

Niezwyczajne kieliszki do wódki

Do wódki kieliszki coraz częściej są bardzo oryginalne. Warto tutaj wspomnieć chociażby o kieliszkach, które podczas picia zmieniają kolor. Są również takie, na których pojawiają się i znikają obrazki. Do uzyskania takich efektów wykorzystywana jest zwykle niska temperatura zmrożonej wódki. Czasami można też trafić na kieliszki, które przyjmują oryginalne, a wręcz dziwne kształty. Są na przykład kieliszki do wódki w kształcie samolotów, czy piłek. Często jednak nadają się one bardziej na ozdoby, niż do picia wódki. Rzecz w tym, że nie użytkuje się ich zbyt wygodnie.

Kieliszki do wódki na specjalne okazje

Specyficzną grupą kieliszków do wódki są tradycyjne kieliszki, które posiadają nóżki. Wiele kieliszków do alkoholu, na przykład kieliszki do wina, czy do szampana, posiada nóżki. W przypadku wódki jednak jest to rzadkość. Nóżki posiadają jedynie eleganckie kieliszki. Zwykle wyjmowane są one tylko na jakieś specjalne okazje.

Comments are closed.