Jak urządzane są polskie domy?

Niegdyś, Polacy nie za bardzo przywiązywali wagę do urządzania wnętrz. Obecnie jednak coraz częściej urządzając swoje nowe domy korzystają oni z porad projektantów wnętrz. Urządzają więc wnętrza w jakimś konkretnym stylu, najczęściej nowoczesnym lub starodawnym.

Nowoczesność w polskich domach
Coraz częściej możemy zauważyć dominację metalu i szkła w polskich wnętrzach. Obok minimalizmu barw jest to główna cecha nowoczesnych mieszkań. Metalowe nogi do stołu i szklany blat to cechy bardzo charakterystyczne. Ponadto, kolorami, które przeważnie dominują w takich domach są czerń i biel. Dużą sztuką jest rozplanowanie kolorystki mieszkania mając do dyspozycji jedynie dwie barwy. Projektantom wnętrz jednak zwykle się to udaje, dzięki czemu mieszkania nie rażą bielą, ale nie są też mroczne.

Stary styl wciąż w modzie
Warto zauważyć, że o ile zastosowanie metalu i szkła w nogach do stołu czy w krzesłach i drzwiach jest popularne, o tyle nie jest obecne w każdym domu. Wiele osób preferuje jednak bardziej tradycyjne wnętrza, gdyż nowoczesne są dla nich zbyt surowe. Niewątpliwie, jest w tym trochę racji i nie sposób się dziwić ludziom, którzy uważają, że drewniane meble mają więcej uroku niż szklane i metalowe.

Również kolorystyka polskich mieszkań jest różnorodna. Nie wszystkie domy są czarno białe. Jeśli chodzi o meble, wciąż w wielu domach dominuje jasny i ciemny brąz, czyli kolory charakterystyczne dla drewna.