Jakie szklanki do napojów wybrać?

Jakie szklanki do napojów wybrać

Wraz z nadejściem ciepłych dni w domowej kuchni coraz częściej szuka się naczyń, dzięki którym będzie można napić się zimnej wody. Takie akcesoria są nie tylko praktyczne, mogą być też niezwykle efektowne, ładnie prezentować się na półce. Szklanki do napojów wystarczy dobrać rozmiarem, kształtem, żeby można było je używać codziennie, nie tylko w sezonie wiosennym i letnim. Dobre naczynia to szansa na to, że woda będzie pita każdego dnia, taki zdrowy nawyk zaowocuje lepszym funkcjonowaniem.

Po jakie szklanki do napojów w domu sięgnąć?

W sklepie technica z akcesoriami kuchennymi szklanki zajmują ważne miejsce, od razu rzuca się w oczy ich różnorodność. Występują w różnych rozmiarach, najczęściej do domu bierze się te, które mają pojemność 200-250ml lub 350-400ml. Gdy woda jest pita bez żadnych dodatków nierzadko najlepszym wyborem będzie mniejsza pojemność szklanki, gdy dodawane są dodatki, na przykład lód, cytryna, pomarańcza, lepiej wybrać naczynie z większą ilością miejsca. Takie akcesoria kuchenne powinny być:

  • z dobrego gatunku szkła (w ten sposób na dłużej pozostaną w kuchni),
  • łatwe do uchwycenia dla każdego zarówno dla dorosłego, jak i dziecka,
  • pasować charakterem do wystroju kuchni.
szklanki do napojów

Przezroczyste szklanki do napojów czy ze wzorem?

Każda kuchnia jest inna, jej indywidualny styl można podkreślić także za pomocą naczyń. Szklanki tak jak każdy inny element wyposażenia kuchni można dopasować do charakteru tego miejsca. Uniwersalnym wyborem mogą być naczynia przezroczyste, pozbawione wzorów, nadają się one zarówno do codziennego użytkowania, jak i na wystawne przyjęcia, widać ich elegancję i nadają się do każdego napoju, wody czy nawet do drinków. Szklanki ze wzorami często są modne tylko przez kilka sezonów, co znacznie utrudnia ich dalsze użytkowanie, zmniejsza to ich funkcjonalność. 

Comments are closed.