Piec konwekcyjno-parowy – co to takiego?

piec konwekcyjno parowy

Piec konwekcyjno-parowy to bardziej zaawansowane rozwinięcie pieca konwekcyjnego, do którego dodano funkcję naparowywania komory. Pieczenie potraw w suchym powietrzu z zastosowaniem pary pozwala zachować głębszy smak, aromat, barwę potraw oraz ograniczyć ubytek masy, jaki wiąże się z ich obróbką termiczną. Piece konwekcyjno-parowe znajdują szerokie zastosowanie zarówno w zastosowaniu domowym, jak i w restauracjach. 

Piec konwekcyjno-parowy – na co pozwala?

Piec konwekcyjno-parowy pozwala wykonywać praktycznie wszystkie czynności związane z obróbką termiczną. Nie straszne mu gotowanie oraz gotowanie na parze. Doskonale radzi sobie również z pieczeniem w wysokich i niskich temperaturach, smażeniem czy grillowaniem. Świetnie sprawdzi się podczas blanszowania, regeneracji gotowych dań oraz wszelkiego rodzaju kombinacji, które wykorzystują powietrze i parę. Przygotowywanie potraw w tego typu piecu to nie tylko doskonały smak i aromat, ale również oszczędność czasu. Piece konwekcyjno-parowe nie wymagają bowiem obracania, doglądania czy podlewania. Co ważne, można w nich przygotowywać kilka potraw na raz bez obaw o mieszanie się zapachów.

Jak działa piec konwekcyjno-parowy?

Piec konwekcyjno-parowy cechuje się prostą zasadzą działania. Wentylatory wtłaczają tu do komory ciepłe powietrze, które wymusza ich ruch poziomy. Następnie powietrze trafia wprost do filtrów oczyszczających z drobinek tłuszczu, zawracając z powrotem do wentylatorów. Poziomowa cyrkulacja powietrza sprawia, że zapachy pomiędzy potrawami nie przenikają, a temperatura rozprowadzana jest równomiernie po całej komorze grzewczej. To, co stanowi najważniejszy element działania pieca to para wodna. Proces naparowania nie tylko zapobiega wysychaniu gotowych potraw, ale też przyspiesza obróbkę termiczną, gwarantując niebywały smak. 

Piece konwekcyjno-parowe to doskonałe rozwiązanie dla większych i mniejszych lokali gastronomicznych (do zakupienia m.in. w sklepie Sklep.Technica.pl). Wyposażone są one w automatyczną funkcję czyszczenia, pozwalają na mniejsze zużycie wody, a do tego wyróżniają się energooszczędnością. 

Comments are closed.