Patelnia WOK – co warto o niej wiedzieć?

patelnia WOK

Każdy miłośnik azjatyckiej kuchni doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jej kwintesencją jest patelnia WOK. Swoim kształtem przypomina ona misę. W Azji wykorzystywana jest nie tylko w domach, ale również w różnych lokalach gastronomicznych. Sięgają po nią zarówno ekskluzywne restauracje, jak i proste bary. Każdy, kto chce do swojej kuchni wprowadzić azjatyckie smaki, powinien zaopatrzyć się właśnie w patelnię WOK. Pozwoli ona na przygotowanie wyjątkowych dań w prawidłowy sposób. Dzięki niej możliwe stanie się smażenie w tak zwanym ruchu.

Co brać pod uwagę, wybierając patelnię WOK?

patelnia WOK

Aby kupiona patelnia WOK (dostępna tutaj) naprawdę dobrze się sprawdziła, należy pamiętać o tym, aby wybrać model dopasowany do:

  • sposobu gotowania;
  • indywidualnych potrzeb;
  • typu, a także mocy palnika kuchenki, na której WOK będzie używany.

Warto pamiętać, że w Azji kuchenki mogą posiadać specjalne palniki, które zostały stworzone właśnie z myślą o patelniach WOK. W Polsce raczej z nich nie skorzystamy. Należy jednak pamiętać, że dostępne są patelnie przeznaczone do różnych kuchenek. Nie zawsze ta, która może być stosowana na kuchence gazowe, nadaje się również na palniki indukcyjne. Dlatego przed zakupem należy zawsze dokładnie sprawdzić, czy dana patelnia WOK dostosowana jest do kuchenki znajdującej się w naszym domu.

Dostępne patelnie WOK różnią się, jeśli chodzi o wielkość i ciężar. Zawsze warto mieć to na uwadze, robiąc zakupy. Dzięki temu uda się kupić WOK, z którego korzystanie nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Czy czarny osad na patelni WOK jest normalny?

Wiele osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z patelnią WOK, kompletnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że pojawiający się na niej czarny osad jest absolutnie normalny. Co więcej, wpływa on na smak potraw. Im więcej dań zostanie przygotowanych na WOKU, tym kolejne będą smakowały lepiej. Będą bardziej aromatyczne, a ich smak bardziej wyrazisty. Wszystko za sprawą karmelizującego się cukru, który w kuchni azjatyckiej jest naprawdę powszechnie używany.

Comments are closed.