Witryna chłodnicza – na co warto zwracać uwagę przy jej zakupie?

witryna chłodnicza

Wyposażenie gastronomicznej kuchni zwyklej jest jednym z jej najważniejszych elementów. Każdy pracownik i właściciel restauracji świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że praca w restauracyjnej kuchni cechuje się szybkim tempem, a przygotowywane dania muszą być albo odpowiednio eksponowane, albo utrzymywane w najwyższej świeżości. Wobec tego konieczna okazuje się być witryna chłodnicza. Jednocześnie ich wybór na rynku jest obecnie maksymalnie zróżnicowany, a to z kolei sprawia, że warto się zastanowić na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Witryna chłodnicza musi być energooszczędna

Witryna chłodnicza z całą pewnością jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni gastronomicznej. Niemniej jednak warto zwrócić także uwagę na to, że jest to urządzenie, które będzie pracowało dosłownie przez 24 godzin na dobę. W tym czasie witryna chłodnicza musi być podłączona do prądu. Wobec tego w tym momencie warto zwrócić uwagę jedynie na te modele witryny chłodniczej, które będą cechowały się wyjątkowo wysoką klasą efektywności energetycznej. Wówczas nawet regularny i długotrwały pobór prądu nie sprawi, że nasze rachunki po prostu zaczną nas przerażać.

Witryna chłodnicza i dopasowanie jej do możliwości przestrzennych w kuchni

Każda kuchnia w restauracji czy w każdym innym lokalu gastronomicznym powinna cechować się przede wszystkim wyjątkową funkcjonalnością. Kucharze i pomocnicy muszą bowiem posiadać wystarczającą ilość wolnego miejsca do przygotowywania dań, a ich swoboda ruchu nie może być w żaden sposób ograniczona. Wobec tego profesjonalna witryna chłodnicza musi zostać idealnie dopasowana do możliwości przestrzennych jakie oferuje dane pomieszczenie. Warto sprawdzić czy:

  • do witryny chłodniczej każdy będzie miał łatwy i swobodny dostęp;
  • witryna chłodnicza przypadkiem nie ograniczy dostępu do innych urządzeń.

Dopiero po dokładnym uwzględnieniu wszystkich parametrów, będzie można wybrać i dopasować wręcz idealną witrynę chłodniczą.

Witryna chłodnicza oraz jej dodatkowa funkcjonalność

Witryn chłodnicza co do zasady ma być urządzeniem dość prostym i mało skomplikowanym pod względem obsługi. Niemniej jednak nie oznacza to, że witryna chłodnicza nie powinna nam zaoferować także dodatkowej funkcjonalność. Sprawdźmy więc czy model który nas zainteresował oferuje nam możliwość regulowania temperatury, a także automatycznego wyłączania i włączania witryny np. po upływie określonego czasu. Tak wybrana witryna chłodnicza z pewnością spełni nasze oczekiwania i zaspokoi nasze potrzeby.

Comments are closed.