Czy w każdym domu powinny się znaleźć kieliszki do wody?

W Polsce zwyczaj picia wody z kieliszków nie jest popularny. Używa się do tego szklanek, które często nie zachwycają swoim wyglądem. Jednak warto zastąpić je kieliszkami, które prezentują się zdecydowanie bardziej elegancko. Pasują do każdego wystroju wnętrza. Wystarczy wybrać odpowiedni model kieliszków do tego zdrowego napoju.

Jakie są rodzaje kieliszków przeznaczonych do picia wody?

Kieliszki do wody są bardzo różnorodne. Mają różne pojemności od tych niewielkich – 100 ml do nawet 450 ml. Można wybierać spośród kolorowych kieliszków do wody. Ich szkło barwione jest na każdy odcień. Wybierać można spośród modeli, których tylko czasza odróżnia się barwą. Popularne są także odwrotne kombinacje, w których to sama nóżka jest kolorowa.
Oprócz kolorów, kieliszki różnią się także szkłem. Różnica ta nie polega wyłącznie na grubości tego tworzywa. Ważne są także wypukłości, które mogą odmienić aranżację stołu i uczynić ją jeszcze piękniejszą. Używane do wody kieliszki mogą mieć zarówno długą, jak i krótką nóżkę. Może być ona zdobiona nie tylko kolorami, ale również wypukłościami.

Kieliszki przeznaczone do wody przydadzą się podczas spotkań z przyjaciółmi. Z pewnością zrobi na nich wrażenie postawienie ich na stole zamiast szklanek.