Domowe lody, które można przygotować z dziećmi

Lody to jeden z ulubionych deserów wszystkich dzieci. Zresztą uwielbiają je również dorośli. Z roku na rok rośnie spożycie lodów w naszym kraju, coraz więcej osób decyduje się również na to, aby wiosną i latem uruchomić swoje domowe mam i robić pyszne lody dla swojej rodziny.

Proste domowe lody

plastikowe lodowe foremkiPrzepisy na domowe lody nie są skomplikowane. Tak naprawdę nawet osoba nie mająca zbyt wielu kulinarnych talentów, poradzi sobie z przygotowaniem w domu tego deseru. Najprostsze są sorbety owocowe, do ich przygotowania potrzebne są jedynie ulubione owoce oraz cukier, mikser oraz foremki do lodów. To tak prosty przepis, że do przygotowania sorbetów warto zaprosić nawet dzieci. Wspólne gotowanie z rodzicami będzie dla nich ogromną frajdą, a tak przygotowane razem lody, będą jeszcze lepiej smakować.

Pomysł na sorbet owocowy

Aby przygotować sorbet owocowy potrzebne są ulubione miękkie owoce sezonowe ( idealnie sprawdzą się jagody, maliny i truskawki). Owoce należy umyć, a następnie zmiksować z dodatkiem cukru, tak by wszystkie owoce idealnie się rozdrobniły. Kiedy uzyska się taką płynną masę, należy przelać ją do foremek do lodów. Foremki do lodów można kupić w sklepach z akcesoriami kuchennymi, popularnych dyskontach spożywczych, albo w internecie. Takie foremki nadają się do wielokrotnego użycia, będą zatem doskonale służyć przez całe lato. Aby zrobić domowe lody na patyku, trzeba jeszcze kupić drewniane patyczki, ale z tym również nie ma problemu. Domowy sorbet musi mrozić się przez kilka godzin, cierpliwe czekanie jednak popłaca. Sorbet malinowy albo truskawkowy, przygotowany w domu ze świeżych owoców, jest po prostu przepyszny.