Gotuj smacznie elektrycznie

płyta elektryczna dwupalnikowaW nowoczesnych kuchniach odchodzi się od zastosowania kuchenek gazowych. Prawie wszędzie królują płyty elektryczne. Są bezpieczne i pewne i to niezależnie od tego, czy to jest płyta indukcyjna czy zwykła. Każda z nich znajduje zastosowanie w nowoczesnej kuchni. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy istnieją płyty elektryczne dwupalnikowe i jakie są to kuchenki?

Tylko dwa palniki

Taka płyta nie zajmuje zbyt dużo miejsca – ma około 30 cm szerokości i nadaje się przede wszystkim do niewielkich aneksów kuchennych, gdzie nie ma zbyt dużo przestrzeni do zagospodarowania. Warto ją wykorzystać w kawalerkach i mieszkaniach aranżowanych pod wynajem. Taka kuchenka będzie idealna dla singli lub dla osób, które nie gotują w domu często, jadają w restauracjach i nie chcą, by kuchenka zajmowała dużo miejsca. A dobry obiad na dwóch palnikach też można ugotować nawet dla kilku osób!

Normalne dwa palniki elektryczne

Płyta elektryczna dwupalnikowa jest najnormalniejszą płytą ceramiczną lub indukcyjną o wymaganych standardach bezpieczeństwa w użytkowaniu. Wszystko zależy jednak od tego, do czego potrzebujemy kuchenkę i co na niej będziemy gotować i w jakiej ilości.