Jak urządzić małą kuchnię?

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w domu, dlatego jej urządzaniu warto poświecić dostateczną ilość czasu. Przestrzeń musi być zaplanowana tak, aby była praktyczna i estetyczna jednocześnie.

Kuchnia nowej ery - render

W kuchni nie tylko jadamy posiłki, ale również spędzamy czas z rodziną, dlatego powinna być pomieszczeniem przytulnym i bezpiecznym. Dużą popularnością cieszą się dziś kuchnie skandynawskie, czyli kuchnie urządzona na biało. Jeżeli przestrzeń jest wąska, najlepiej umieścić zabudowę na jednej ścianie, oczywiście w ty wypadku wszystkie dodatki posiadają styl skandynawski, to bardzo ciekawe rozwiązanie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na bardziej tradycyjne rozwiązanie, albo wręcz przeciwnie na wnętrze całkiem minimalistyczne. Pamiętajmy, że bardzo dużą rolę w aranżowaniu wnętrz mają dodatki. Możecie nie wierzyć, ale odpowiednie pojemniki na przyprawy, ozdobne ścierki, serwetki czy dekoracyjne kubki, mogą naprawdę odmienić wnętrze i dodać mu charakteru.

Kuchnia musi być przede wszystkim praktyczna, nie zapominajmy, że przyrządzamy w niej posiłki, podstawa to wygodny blat roboczym, łatwy dostęp do lodówki, kuchenki, zlewozmywaka oraz wysokiej jakości sprzęty gospodarstwa domowego.