Jak dbać o bemary gastronomiczne?

bemar-stolowy-zbiorniki-niezaleznie-ogrzewane-pojemnosc-1-x-1-1gn-mvb-103

Bemary gastronomiczne podobnie jak wszystkie inne urządzenia wymagają właściwej pielęgnacji i dbania o nie. Dzięki temu można wydłużyć ich żywotność i równocześnie upewnić się, że w każdej sytuacji sprawdzą się doskonale. Jak dbać o bemar?

Odkamienianie

Bemar gastronomiczny jest urządzeniem, do którego wlewa się wodę. Jest ona cały czas poddawana działaniu podwyższonej temperatury, więc jest podgrzewana. To świetna sytuacja dla tworzenia się kamienia kotłowego. Dlatego też w misie bemaru z czasem może zebrać się kamień. Dobrze jest go regularnie usuwać po to, by nie było z nim problemów. Najłatwiej jest wlać do bemaru sok z cytryny i zalać go wrzątkiem. Po kilku minutach mieszaninę można wylać, a misę przepłukać czystą wodą. By zmniejszyć ryzyko powstawania kamienia w bemarze, dobrze jest po każdym użyciu przepłukać go i wytrzeć od sucha. Umożliwi to pozbywanie się ewentualnych zacieków i zapobiegnie gromadzeniu się kamienia.

Dolewanie wody podczas pracy

Jeśli bemar gastronomiczny pracuje cały dzień, to poziom nalanej do niego wody znacznie spadnie. To naturalne. Podgrzewana woda paruje i część z niej po prostu zniknie z misy. Bardzo ważne jest kontrolowanie poziomu wody w niej inie dopuszczenie do sytuacji, w której poziom wody będzie zbyt niski lub nie będzie jej w ogóle. Najlepiej jest po prostu wyznaczyć pory kontrolowania i dolewania wody do urządzenia. Powinna ona sięgać przynajmniej do połowy wysokości zanurzonych w niej pojemników. Jeśli w bemarze nie ma wody, to można w dość krótkim czasie doprowadzić do spalenia się grzałki, która nie będzie nadawała się do użytku.

Comments are closed.