Na co zwracać uwagę przy wyborze cukierniczki?

Cukierniczka jest jednym z elementów zastawy stołowej. Jednak nie wszyscy ją posiadają. Wiele osób podaje cukier w słoiku lub nawet w papierowej torebce, w której cukier był kupiony. Niestety wygląda to bardzo nieestetycznie i reszta zastawy stołowej traci cały swój blask.

Dlaczego warto mieć na stole cukierniczkę?

Po cukiernicę sięgnie każda osoba, która chce posłodzić kawę, herbatę lub dosłodzić sobie potrawę. Dobrze, jeśli w jej ręce trafi gustowny pojemniczek z dołączoną łyżeczką. Dzięki posiadaniu cukierniczki uniknie się nerwowego szukania cukru i czegoś, w czym można go podać. Niestety zazwyczaj pojawi się wówczas na stole mało ciekawy przedmiot w ogóle niepasujący do całej reszty, na przykład kawowego serwisu. Dla uniknięcia takich krępujących zdarzeń wystarczy z wyprzedzeniem zaopatrzyć się w ładną cukiernicę.

Czym się kierować przy wyborze cukiernicy?

Jak wybrać cukierniczkę? Jeśli chcemy posiadać gustowną ozdobę stołu, należy zastanowić się, jaki przedmiot będzie najbardziej pasował do pozostałej zastawy oraz ogólnego wystroju wnętrza. Zastawy klasyczne białe lub lekko zdobione najlepiej dopełnić taką samą cukiernicą. Pojemnik będzie stanowił całość z tym co już jest postawione na stole. Miłośnicy bardziej ekstrawaganckich i modernistycznych stylów mogą pomyśleć o cukiernicy w intensywnym kolorze, o nieszablonowym kształcie lub wykonanej z zaskakującego materiału.

Elementy dodatkowe cukierniczki

Cukiernica może być tylko pojedynczym pojemnikiem, jednak często występuje z dodatkami. Jednym z nich jest pokrywka. Dzięki niej zawartość cukierniczki nie jest narażona na osiadanie kurzu lub przypadkowe zachlapanie. Pokrywki są osobnym elementem lub mogą być na stałe przytwierdzone do pojemnika za pomocą małych zawiasów. Kolejnym dodatkowym elementem jest łyżeczka. Często wykonuje się ją z tego samego materiału co reszta pojemnika. W cukierniczce może być specjalne miejsce przeznaczone do powieszenie łyżeczki. Niektóre pojemniki posiadają wgłębienie na obrzeżach dopasowane do łyżki.

Comments are closed.