Patelnie ceramiczne – co nowego oferują producenci

Patelnia ceramiczna gości w wielu kuchniach. Ich właściciele cenią ją za możliwość zdrowego smażenia bez dodatku tłuszczu, ale również ze względu na wytrzymałą powłokę, odporną na zarysowanie czy działanie detergentów. W patelniach ceramicznych wdrażane są innowacyjne rozwiązania, dzięki którym po patelnie sięgają kolejni użytkownicy.

Wzmocniona powłoka i podwójne dno

W nowoczesnych patelniach ceramicznych wytrzymała powłoka wykonana z minerałów i poddawana skomplikowanym procesom w czasie produkcji może być wzmocniona dodatkową warstwą tytanową. Tytan dodatkowo zabezpiecza powłokę przed zarysowaniami, zaś patelnie z tak wzmocnioną powłoką można zmywać w zmywarce. Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest stosowanie dwóch różnych stopów metali, co z jednej strony pozwala na zmywanie patelni w zmywarce, a z drugiej zwiększa jej możliwości względem kumulowania energii cieplnej w naczyniu po przygotowaniu potrawy.

standardowa patelnia ceramiczna

Producenci stosują również różnego rodzaju udogodnienia jeśli chodzi o przechowywanie patelni czy przygotowywanie w niej posiłków. Patelnia ceramiczna może mieć składaną rączkę, aby zajmować mniej miejsca w szafce, może również mieć w rączce specjalny czujnik wskazujący, kiedy patelnia się nagrzewa.