Wyposażenie kuchni – postaw na praktyczność

Relingi kuchenne to element wyposażenia kuchni, który ma typowo praktyczną funkcję. Zapewniają łatwy dostęp do przyborów kuchennych, pomagają w utrzymaniu porządku w kuchni, a także wpływają na ogólną estetykę i zagospodarowanie przestrzeni.

Relingi są to elementy, które montowane są na ściankach kuchennych. Możemy powiesić na nich różnego rodzaju przybory i akcesoria do gotowania – od różnej wielkości łyżek i chochli, przez ubijaki, noże, tłuczki, naczynia, itp., na elementach dekoracyjnych kończąc (na relingach możemy umieścić np. doniczki z kwiatami). Popularnością cieszą się zarówno proste relingi kuchenne, jak np. koszyki zawieszkowe, możemy również zdecydować się na instalację bardziej skomplikowanych relingów – pozwalających na przesuwanie sprzętów kuchennych. Również tzw. ociekarki na naczynia bardzo często są właśnie relingami kuchennymi.

Jak montujemy reling kuchenny? Przede wszystkim niezbędny jest odpowiedni uchwyt, a także mocowanie na którym możemy zawiesić kuchenne przybory. Uchwyty relingu mocowane są najczęściej bezpośrednio do ściany (aby je zamontować potrzebna będzie wiertarka – chyba że mamy już odpowiednie otwory w ścianie). W zależności od rodzaju wybranego przez nas relingu możemy go powiesić bezpośrednio na uchwycie lub też na specjalnej podpórce. W każdej nowoczesnej kuchni powinniśmy mieć łatwy dostęp do naczyń oraz przyborów kuchennych, dlatego tak ważnym elementem stają się relingi, które pozwalają na utrzymanie odpowiedniego porządku oraz ułatwiają gotowanie.