Z jakiego materiału płyty meblowe?

Jeżeli chodzi o popularne płyty meblowe, to w dzisiejszych czasach wybór jest naprawdę bardzo duży. Bez żadnego większego problemu można znaleźć godnych polecenia producentów, którzy oferują płyty wiórowe laminowane, lakierowane, MDF folowane albo nowoczesne płyty pokryte specjalnym akrylem. W ostatnim czasie bardzo dobrze sprzedają się także płyty komórkowe i tradycyjna sklejka, które mają wielu zwolenników.

rehauJaki materiał wybrać?

Wybór płyty meblowej  jak Rehau w dużej mierze zależy od planowanego zastosowania. Przykładowo do zaokrąglonych krawędzi albo do frontów szaf nie nadają się płyty laminowane, które można wykorzystać wyłącznie do prostych elementów. W przypadku frontów najlepszym wyborem jest oczywiście płyta MDF, która na całym przekroju ma taką samą strukturę, dobry przykład płyt znajdziesz w sklepie Belmeb, dzięki czemu bez żadnego większego problemu można ją frezować i oklejać laminatem.

Waga płyty meblowej ma znaczenie

W dzisiejszych czasach większość producentów dostępnych na rynku ceni sobie płyty meblowe, które charakteryzują się mniejszym ciężarem i bardzo dużą wytrzymałością. Bardzo wiele płyt meblowych wykorzystywanych jest do produkcji mebli nie tylko jako główny materiał, ale również jako poszczególne elementy dekoracyjne. Dzięki olbrzymiej różnorodności wzorniczej płyt meblowych, każdy może odnaleźć produkty, które zaspokoją jego indywidualne oczekiwania. Warto zwrócić uwagę także na kwestie estetyczne, które w przypadku mebli odgrywają ważną rolę.