Kubki emaliowane – gdzie sprawdzą się najlepiej?

kubek emaliowany bokonoEmaliowane kubki większości osób kojarzą się z czasami dzieciństwa – czy to z wakacjami spędzanymi u babci na wsi czy z obozami harcerskimi. Moda na ten rodzaj naczyń wraca i coraz częściej można je spotkać nie tylko na wystawach muzealnych z czasów PRL-u ale także w nowoczesnych kuchniach. Do czego takie kubki nadają się najlepiej?

Kubki emaliowane – wysoka jakość i ciekawa kolorystyka

Większość emaliowanych kubków posiada bogate wzornictwo, dzięki czemu bez trudu można dopasować je do wystroju kuchni. Najsmaczniejsze z takiego naczynia jest ciepłe mleko, zwłaszcza z miodem w okresie jesiennym i zimowym. Doskonale z kubka emaliowanego smakuje również herbata smakowa, zwłaszcza imbirowa.

Obozy i wakacje pod chmurką

Kubków emaliowanych nie może zabraknąć także na wyjazdach. Ich podstawową zaletą jest materiał z jakiego zostały wykonane – nie stłuką się nawet przy upadku z dużej wysokości. Kubki emaliowane doskonale sprawdzą się zarówno podczas długich obozów wędrownych jak i przy stacjonarnych pobytach w schroniskach turystycznych czy młodzieżowych. Należy pamiętać o tym, że nie każdy kubek emaliowany nadaje się do gotowania wrzątku na ognisku.

Comments are closed.