Rodzaje barwników spożywczych

Spożywcze barwniki to wytworzone w procesie chemicznym dodatki, które nadają różnym produktom spożywczym wybrany kolor. Nie posiadają one ani aromatu, ani smaku jednak w fantastyczny sposób potrafią zmienić kolor każdego ciasta. A jakie rodzaje barwników można zakupić w sklepach?

Barwniki w płynie

Barwniki w płynnej postaci charakteryzują się przede wszystkim tym, iż są najtańsze spośród wszystkich dostępnych na rynku, ale również najsłabiej działają.

Barwniki w proszku

Takie barwniki charakteryzuje przede wszystkim największe nasycenie koloru, a mówiąc dokładniej, to za ich pośrednictwem można otrzymać najbardziej intensywny kolor. Aby jednak uzyskać dosyć jasny odcień danego koloru, wystarczy jedynie dodać odrobinę takiego barwnika, dlatego też są one bardzo wydajne i z pewnością wystarczą na bardzo dużą liczbę ciast.

Barwniki żelowe

Dostępne są zarówno w tubkach, jak i pudełkach. Sprawdzają się idealnie do wykańczania przykładowo pierniczków i za pomocą takich barwników w tubkach można stworzyć nie tylko ciekawe obrazki, ale również różnego rodzaju napisy.

Decydując się jednak na zakup takich barwników, należy zwracać uwagę na to, co pisze na opakowaniu, gdyż bardzo dużo barwników spożywczych służy do barwienia jajek, jednak są bardzo słone i zmieniają smak potraw.