W jakiej szklance najlepiej podawać whisky?

szklanki do whisky bokono

Nie trzeba być profesjonalnym barmanem, żeby umiejętnie zaserwować whisky. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie Bokono szklanki do whisky, aby fachowo podać ten rodzaj alkoholu. Okazuje się, że ten szlachetny trunek nie potrzebuje wyrafinowanego i nadmiernie zdobionego szkła. Tradycyjny zestaw szklanek do whisky z prostą karafką wystarczą, aby odpowiednio podać alkohol, bez obawy, że popełni się faux pas.

Kryształowa szklanka do whisky czy może proste, grube szkło

Whisky należy podawać wyłącznie w niewysokich i dość szerokich szklankach. Mogą być one wykonane z tradycyjnego szkła, ale jeszcze lepiej, jeśli będzie to szkło kryształowe, w którym trunek prezentuje się wyjątkowo dobrze. Do whisky szklanki mogą być lekko zwężane ku górze, przypominające kształtem kwiat tulipana. Taki kształt szkła pozwala jeszcze lepiej wydobyć niezwykły aromat, jakim charakteryzuje się ten wyborny trunek.

Z dodatkami, czy może bez

Długo leżakowane whisky jest niezwykle szlachetnym alkoholem, który pija się przy szczególnych okazjach. Aby delektować się smakiem i aromatem takiego alkoholu nie należy go łączyć z żadnymi dodatkami. Nieco tańsze i mniej szlachetne gatunki można podawać w szklankach do whisky wraz z kostkami lodu, rozcieńczone wodą, a nawet z dodatkiem coli.

Comments are closed.