Wybór termosu na górski szlak – czym kierować się przy jego wyborze?

Termos turystyczny to niezwykle przydatne akcesorium, które jest niemalże niezbędne w przypadku wycieczki w góry w okresie jesienno-zimowym. Zabrane w nim napoje lub posiłki pozostają ciepłe przez wiele godzin, co stwarza możliwość ogrzania i posilenia się podczas  długotrwałej wędrówki. Jaki model będzie najlepszą inwestycją?

Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę podczas zakupu termos na górskie wyprawy?

Jedną z podstawowych kwestii, jaką należy przemyśleć przed zakupem termosu, jest zastanowienie się nad jego przeznaczeniem. Niektórzy korzystają z niego w celu przetransportowania herbaty, czy kawy, a inni pragną znaleźć model idealny do zabrania ze sobą ciepłego posiłku.

Inną ważną kwestią jest pojemność, która powinna być dostosowana do przewidywanej długości takich wypraw, a także indywidualnych uwarunkowań danej osoby. Najchętniej wybierane są modele, w których wartość ta mieści się w przedziale 0,5 – 1 litr.

Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego taki produkt został wykonany. Modele z wyższej półki są wykonane z charakteryzującej się wysokim poziomem odporności na uszkodzenia i trwałości stali nierdzewnej. Jednocześnie takie termosy gwarantują wysoki poziom komfortu, ponieważ są one stosunkowo lekkie w porównaniu do modeli wykonanych z plastiku, czy szkła.

Innym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji zakupowej, jest rodzaj zamknięcia, które powinno być przede wszystkim szczelne. Na rynku są dostępne termosy z popularnym korkiem lub praktyczną nakrętką.

Termos Esbit — dlaczego warto postawić na produkty tej marki?

Termosy marki Esbit: https://www.polarsport.pl/termosy-esbit cieszą się wśród miłośników wycieczek górskich, czy szusowania po stokach narciarskich bardzo pozytywną opinią. Osoby, które postawiły na to rozwiązania, doceniają:

  • wysoką jakość  wykonania w atrakcyjnej cenie,
  • zróżnicowany wybór modeli zarówno pod kątem pojemności, designu, wariantów kolorystycznych, jak i przeznaczenia, dzięki czemu można postawić na termos najlepiej dostosowany do własnych wymagań,
  • długość utrzymywania pierwotnej temperatury, która jest związana z właściwościami izolującymi, które są zapewnione przez dwuwarstwowe ścianki,
  • atrakcyjny wizualnie, minimalistyczny design,
  • wykorzystanie do ich produkcji wysokiej jakości materiałów, takich, jak stal nierdzewna, co jest gwarancją ich wysokiego poziomu trwałości i wytrzymałości na uszkodzenia,
  • bezpieczeństwo użytkowania związane z brakiem obecności w produkcie substancji szkodliwych, 
  • dodatkowe udogodnienia w postaci ergonomicznego kształtu, wyposażenia w antypoślizgową powłokę, czy przydatnej łyżki w przypadku termosów obiadowych. 

Comments are closed.