Wyjątkowy tort dla dzieci

Przygotowanie tortu na dziecięce urodziny wymaga wiele kreatywności. Warto zaskoczyć malucha motywem z jego ulubionych kreskówek. Na pewno wywoła to uśmiech na twarzy. Jeśli nie mamy konkretnego pomysłu, możemy wybrać sprawdzone rozwiązania, które wzbudzą zainteresowanie najmłodszych.

Zwierzątka
Możemy zdecydować się na zwierzątka z bajek lub po prostu na tradycyjne cukrowe figurki przedstawiające kotki, misie, a nawet dinozaury. Wybór jest duży. Po bokach tortu warto umieścić mniejsze elementy np. biedronki, motylki a na środku jeden większy. Świetnie prezentuje się również ciasto w kształcie konkretnego zwierzątka.

Pojazdy
Ten motyw spodoba się chłopcom. Najpopularniejsze są samochodziki w różnych kolorach. Jednak nie trzeba się wyłącznie do nich ograniczać. Jeśli maluch wykazuje zainteresowanie np. koparkami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie ozdoby na tort tam umieścić. Warto wybrać w tym przypadku dekorację cukrową lub w formie żelek, którą będzie można później zjeść.

Dodatkowe dekoracje
Poza klasycznymi ozdobami na tort w postaci figurek, opłatków i topperów dobrze jest zaopatrzyć się również w dodatkowe dekoracje. Są to przede wszystkim malutkie kwiaty, drzewka, gwiazdki, kuleczki i wiele innych. Można stworzyć z nich niesamowity efekt. Warto wykorzystać tego typu produkty, ponieważ dzieci zwracają uwagę w pierwszej kolejności na wygląd tortu, jego dodatki oraz kolorystykę.

Comments are closed.