Kuchnia w skandynawskim stylu

Styl skandynawski w kuchni to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów urządzania wnętrz. Cechuje się umiarem, skromnością oraz szeroko pojętą funkcjonalnością. Kuchnia w skandynawskim stylu wcale nie musi być duża – najważniejsze aby charakteryzowała się jasnymi barwami, prostotą kształtów i mebli oraz wygodą i spełnianiem potrzeb użytkowników.

Aby zaaranżować kuchnię w skandynawskim stylu należy sięgnąć przede wszystkim po jasne barwy – białe, szare bądź kremowe. Jasne i gładkie ściany (pomalowane farbą bądź wyłożone prostymi płytkami) oraz naturalne oświetlenie (które doskonale odbija się od bieli) powiększają optycznie pomieszczenie i sprawiają, iż kuchnia wydaje się bardziej rozświetlona i przestronna. Także meble skandynawskie do kuchni są zazwyczaj w kolorach bieli bądź szarości, uzupełnione brązowymi dodatkami (na przykład blatami), które nieco przełamują sterylny i surowy charakter pomieszczenia.

Styl skandynawski w kuchni to także charakterystyczne podłogi – wykonane z naturalnego drewna bądź płytek w stonowanych barwach. Drewniane podłogi są najczęściej pomalowane bądź polakierowane, co dodaje kuchni ciepła i przytulności. Rozwiązaniem często stosowanym jest układanie paneli, które do złudzenia przypominają prawdziwe drewno.

Zapisz